Niespełna połowa naszych klientów podczas umawiana pomiaru przyznaje, że nie może się zdecydować na konkretny rodzaj rolet. 

Biorąc pod uwagę tę potrzebę, przygotowaliśmy zestawienie wszystkich dostępnych osłon okiennych do wnętrz:

 

  1. Klasyczne rolety. Tkanina nawinięta na rolkę, regulowana za pomocą łańcuszka kulkowego. Rozwiązanie praktyczne i ponadczasowe. Chociaż wydaje się ono proste opcji jest kilka – napinacz łańcuszka, montaż inwazyjny lub nie, prowadnice, kasetka, a do tego mnóstwo mnóstwo tkanin. 

 

  1. Rolety dzień-noc. Podobne, a jednak inne. Dzięki charakterystyczny pasom są to najbardziej rozpoznawalne rolety. Materiał nawinięty na rolkę jest podwójny dzięki czemu możemy dowolnie kontrolować ilość wpuszczanego światła od dnia do nocy (dosłownie i w przenośni!). Również dwie opcje montażu, sterowanie za pomocą łańcuszka. 

 

  1. Plisy. Rozwiązanie niejednokrotnie stosowane w kuchniach czy łazienkach ze względu na możliwość podnoszenia i opuszczania zarówno od góry jak i od dołu. Pozwala to na zasłonięcie dowolnej części okna. Podobnie jak poprzednicy ma do zaoferowania rozmaite tkaniny od wzorzystych przez jednolite aż po całkowicie zaciemniające. Wyjątkowym atutem jest możliwość montażu w oknach niestandardowych – np. trójkątnych czy okrągłych.

 

  1. Rolety rzymskie. Często zapraszane na salony. Tego typu roleta jest jednym kawałkiem tkaniny – podnoszona układa się w eleganckie falbany. Niezwykle ociepla wnętrze, sprawia, że wydaje się ono przytulniejsze. Elegancko prezentuje się na dużych oknach. Wygłusza wysokie pomieszczenia. 

 

  1. Żaluzje. Tutaj od możliwości może zakręcić się w głowie. Ogólnie rzecz biorąc są to ułożone poziomo deseczki (lamele), których kąt ułożenia możemy regulować. Możemy podzielić je uwzględniając materiał z jakiego zostały wykonane:

 

  • Drewno 
  • Bambus
  • Sztuczne drewno 
  • Aluminium

 

W każdej z powyższych wersji możemy wybrać szerokość lameli (16/25/50 mm). Te najszersze świetnie prezentują się na dużych wnękach okiennych, węższe zazwyczaj montowane są bezpośrednio do ramy okiennej. 

 

Nie możesz się zdecydować? Umów się na pomiar!

Nasz pracownik przedstawi dostępne opcje, pokaże wzorniki i od razu wyceni zamówienie 

 

Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności.

aa