Rolety rzymskie

Rolety rzymskie, czyli najbardziej klasyczna i elegancka osłona okienna, w ostatnich latach przechodzi prawdziwy renesans. Przez długi czas uznawana jedynie za element pasujący do wytwornych pomieszczeń lub estetyki domku na prerii, dziś podbija nawet najnowocześniejsze wnętrza.

Rolety rzymskie stanowią skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, zapobiegając nadmiernemu ocieplaniu się pomieszczeń. Opuszczone w trakcie godzin wieczornych zapewniają prywatność i zapobiegają wgląd do mieszkania z zewnątrz.

Mechanizm, który posiadają rolety rzymskie w naszej ofercie, regulowany jest sznurem łańcuszkowym. Proponujemy Państwu cztery modele rolet rzymskich. Rolety z przezroczystymi taśmami horyzontalnymi, rolety rzymskie z fiszbinami horyzontalnymi o kształcie elipsy, rolety z zaszewkami z tyłu i okrągłymi fiszbinami oraz rolety z zaszewkami z przodu.

Rolety mogą zostać wzbogacone o mankiet górny, to jest pasy tkaniny. Zwiększa to walory estetyczne, ale także elegancko ukrywa mechanizm prowadzący roletę.

Posiadamy w swojej ofercie wiele rodzajów tkanin, wśród których z pewnością znajdą Państwo te, które wpasują się w panujący w mieszkaniu nurt.

Zapraszamy do kontaktu

Umów się na bezpłatny pomiar

Kontakt

Kontakt

Napisz do nas

Na wszystkie wiadomości odpisujemy w przeciągu 24 godzin, w dni robocze

  W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć wiele rodzajów osłon okiennych, wśród których z pewnością znajdą Państwo idealny produkt dla siebie. Wszystkie działają jako ochrona przed niechcianymi w danym momencie promieniami słonecznymi, ale niektóre materiały robią to skuteczniej niż inne. Zastosowanie rolet, które przyjemnie wpisują się w panujący w mieszkaniu styl, nie tylko odmieni okna, ale podkreśli to, co w mieszkaniu najpiękniejsze. Czy rolety faktycznie mają aż takie znaczenie? Ten, kto miał okazje wprowadzać się do nowych mieszkań, pamięta, jak dużo zmieniło udekorowanie mieszkania. Odpowiednie elementy mogą sprawić, że szybciej poczujemy się jak w domu. Taką zmianę mogą zapewnić rolety rzymskie. Czym są i dlaczego warto się nad nimi dłużej pochylić?

  Rolety rzymskie

  Rolety rzymskie to nie tylko zasłony chroniące przed słońcem czy wzrokiem sąsiadów, ale także gustowny element wyposażenia, który ozdobi okna w każdym pomieszczeniu. Bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach zarówno klasycznych jak i w nowoczesnych wnętrzach.

  Konstrukcyjnie rolety rzymskie to materiał, który zwija się w eleganckie fałdy. Tak zwinięty materiał zajmuje do 30 cm, a poszczególne segmenty płótna nakładają się na siebie. Dzięki takiej formie rolety, okno nabiera wymiaru i samo w sobie zaczyna stanowić dekorację. Taki system nie jest przeznaczony wyłącznie do mieszkań w stylu preriańskim, ale świetnie komplementuje inne, bardziej nowoczesne wnętrza.

  Rolety rzymskie, które znajdują się w naszej ofercie obsługiwane są za pomocą mechanizmu z łańcuszkiem. Posiadamy aż cztery modele – z transparentnymi taśmami pionowymi, rolety wyposażone w fiszbiny poziome o przekroju elipsy oraz fiszbiny okrągłe umieszczone w zaszewkach z tyłu lub z przodu rolety. Materiał, który możemy zastosować w roletach, przypomina raczej gruby materiał, niż klasyczne rolety. Zastosowanie naturalnych tkanin, w przyjemnych kolorach uzupełni wnętrze i sprawi, że będzie ono bardziej przytulne. Dodatkową zaletą jest możliwość zdjęcia tkaniny z mechanizmu, aby wyprać ją w pralce albo skutecznie wyczyścić. Poza tym jeden mechanizm może obsługiwać kilka różnych, przystosowanych do tego tkanin. Wystarczy wymienić materiał, a roleta będzie wyglądała zupełnie inaczej.

  Oferowane przez nas rolety rzymskie mogą być dodatkowo dostarczone z mankietem górnym, czyli pasami tkaniny. Sprawiają one, że rolety są nie tylko ładniejsze (ponieważ tkanina może być dowolnego rodzaju), ale także ukrywają mało estetyczny mechanizm – przydaje się to zwłaszcza w przypadku zastosowania w roletach rzymskich tkanin transparentnych. Montaż od sufitu może dodatkowo sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się znacznie większe, szczególnie przy zastosowaniu odpowiedniego materiału. Rolety rzymskie zakrywają całe okna, a nawet całą wnękę okienną.

  Czyszczenie rolet rzymskich

  Rolety rzymskie są często wybierane przez rodziny, w których jest ktoś uczulony na kurz. Z tego powodu muszą dbać o naprawdę małą ilość kurzu, który unosi się w mieszkaniu i powoduje reakcje alergiczne, czasem nawet zagrażające życiu. Rolety rzymskie to jeden z niewielu rodzajów rolet, które możemy poddać praniu w pralce. Dzięki temu pozbywamy się kurzu, który gromadzi się na materiale, ale zapobiegamy także jego następnemu nagromadzaniu się. Nawet jeśli nie mamy problemów z alergią na kurz, jego obecność w mieszkaniu zanieczyszcza mieszkanie, przez co utrudnia odpowiednie przyswajanie tlenu.

  Każdy z zastosowanych przez nas materiałów powinien być czyszczony w odpowiedni sposób, aby nie zniszczyć materiału. Przy wyborze poszczególnych materiałów polecamy się upewnić, jak skutecznie dbać o ten rodzaj materiału. Aby mieć dodatkową pewność, że nie zniszczymy tkaniny przez przypadek, należy prać ją w temperaturze delikatnie niższej, niż polecane.

  Do prania i czyszczenia mamy możliwość zdjęcia materiału z mechanizmu rolety. Jeśli mamy w planie dbać o czystość naszych rolet właśnie w taki sposób, jeszcze w trakcie kupna warto zasięgnąć rady, który z dostępnych systemów będzie do tego najprostszy i najprzyjemniejszy.

  Zastosowanie rolet rzymskich

  Rolety rzymskie kojarzą się głównie z konkretnymi wnętrzami, najczęściej pochodzącymi ze świata  filmu. Klasyczne wnętrza, rustykalne. Taka aranżacja z pewnością będzie pięknie wyglądać, a rolety dodatkowo uzupełnią te style. Nie są to jednak jedyne nurty, w które rolety rzymskie wpisują się idealnie. Dzięki temu, że każdy klient może zdecydować o rodzaju materiału, jaki będzie zastosowany w roletach, mogą one komplementować nawet najbardziej nietypowe wnętrza.

  Rolety rzymskie same w sobie nie stanowią żadnego konkretnego stylu. Ich zastosowanie sprawia, że nie trzeba montować dodatkowych osłon na okna. Dzięki temu z powodzeniem mogą być użyte w bardziej nowoczesnych mieszkaniach, dobierając przy tym pasujący materiał.

  Rolety rzymskie to wybór rolet na lata. Materiał możemy zmieniać zależnie od potrzeb i zmieniającego się stylu i upodobań, ale musi być odpowiednio przystosowany do rodzaju systemu, jaki został zastosowany. Wiele z dostępnych w naszej ofercie materiałów mogą być prane w pralce, z odpowiednią ostrożnością, dzięki czemu wiele osób zdecydowało się właśnie na ten rodzaj osłon okiennych.

  Aby zamówić ten rodzaj rolet, polecamy umówić się na bezpłatny pomiar na terenie Krakowa. Dzięki temu nie tylko będziemy mieć pewność co do wielkości i rozmiaru rolet, który będzie spełniał nasze oczekiwania, ale także dotknąć i upewnić się co do rodzaju materiału, który chcielibyśmy zastosować. Wzorniki konkretnych materiałów podpowiedzą także, jak dany materiał będzie odpowiadał panującemu w mieszkaniu stylowi. Nasz specjalista doradzi także, który rodzaj montażu będzie najbardziej odpowiedni zarówno w kontekście wyglądu materiału po rozłożeniu, ale także jego łatwemu demontażu do odpowiedniego czyszczenia. Każdy pomiar i konsultacja kończy się także odpowiednią wyceną zamówienia, dzięki czemu klient zawsze ma pewność, o jakich kosztach rolet mowa.