Myśląc o osłonach zewnętrznych zazwyczaj mamy na myśli rolety antywłamaniowe. Wybierane zdecydowanie najczęściej, ze względu na szereg zalet. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie jest to jedyna opcja. Jest w czym wybierać, dlatego przygotowaliśmy krótką charakterystykę uwzględniając rodzaj osłon i potrzeby naszych klientów. 

 

Rolety zewnętrzne 

✔️Ochrona przed słońcem 

✔️Wygłuszenie 

✔️Ochrona termiczna 

✔️sterowanie ręczne/elektryczne/radiowe 

 

Wysokiej jakości aluminiowy pancerz chroni ciebie oraz twoją prywatność. Jest on odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki wypełnieniu z pianki stanowi barierę dla dźwięków z zewnątrz. Spełnia również rolę termoizolacyjną. Sprawia, że nie tylko nie tracimy ciepła zimą, ale również nie wpuszczamy go latem. 

Dostępny jest system łączący roletę zewnętrzną oraz moskitierę.

 

Żaluzje fasadowe

✔️Ochrona przed słońcem 

✔️Wygłuszenie 

✔️Ochrona termiczna 

✔️sterowanie ręczne/elektryczne/radiowe 

 

Ich działanie można przyrównać do żaluzji znanych z wnętrz – regulując kąt nachylenia lameli, decydujemy o ilości światła w pomieszczeniu. Podobnie jak u poprzednika, lamele wypełnione są pianką co sprawia, że całkowicie złożone wygłuszają oraz chronią przed utratą ciepła. Sprawdzają się również jako dodatkowa ścianka na tarasie czy balkonie – chroni od wiatru i słońca.

 

Refleksole

✔️ochrona przed słońcem 

✔️ochrona przed owadami 

 

W budowie przypomina klasyczne rolety wewnętrzne, i słusznie, z tą różnicą, że jest dostosowana do warunków panujących na zewnątrz. Perforowany materiał składa się mikro lejków, które rozbijają promienie słoneczne. Refleksole wyposażone w system zamków (zeep) pozwala połączyć kilka rolet w całość. Uniemożliwia to powstawanie szczelin tworzonych przez wiatr. Spełnia również funkcję moskitiery. Jest przewiewny co pozwala wietrzyć mieszkanie bez gwałtownych przeciągów czy niechcianych owadów.

 

Moskitiery

✔️ochrona przed owadami 

 

Dobrze znana wszystkim siatka, która nie wpuszcza owadów do mieszkania. Zarówno do okien i drzwi. W przypadku tych drugich mamy wybór – drzwiowe, plisowane, przesuwne oraz rolowane. 

-Drzwiowe montuje się na zawiasach. Mogą być wyposażone w poprzeczkę wzmacniającą czy przejście dla zwierząt.

-Plisowane zsuwają się w wygodny pakiet. Przydatne po sezonie kiedy nie musimy myśleć o demontażu czy myciu siatki – możemy po prostu schować moskitierę samą w sobie.

-Przesuwne często montowane do dużych, również przesuwnych drzwi balkonowych. Wyposażone w dodatkowe uszczelki szczotkowe tak by żaden owad nie przemknął nawet najmniejszą szczeliną.

-Rolowane montowane są nad wnęką. Działaniem przypominają klasyczne rolety. Chowają się w kasecie co również pomaga utrzymać moskitierę w czystości poza sezonem letnim. 

 

Pergole 

✔️ochrona przed słońcem 

✔️ochrona przed wiatrem

✔️sterowanie ręczne/elektryczne/radiowe 

✔️automatyka pogodowa 

W skrócie jest to metalowy stelaż podtrzymujący składany materiał tworząc zadaszenie lub nawet zadaszenie z dodatkową ścianą. Wybór kolorystyczny tkanin jest ogromny, a ponadto są 

-wodoodporne (potrójnie akrylowane),

-antygrzybiczne,

-zatrzymują promienie UV.

W standardzie sterowana jest ręcznie jednak zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni zalecamy sterowanie elektryczne/radiowe oraz automatykę pogodową.

Markizy 

✔️ochrona przed słońcem 

✔️sterowanie ręczne/elektryczne/radiowe 

✔️automatyka pogodowa 

 

Składane ramiona rozciągające materiałowe zadaszenie. Wykorzystywane na tarasach, balkonach czy ogródkach kawiarnianych. Podobnie jak wyżej wysokiej jakości tkaniny dostępne w wielu kolorach. W standardzie sterowanie ręczne, dostępne również elektryczne oraz radiowe. 

Z doświadczenia wiemy, że im większy wybór tym trudniej się zdecydować. Zapraszamy do umówienia się na bezpłatny pomiar, nasz pracownik przedstawi dostępne opcje dopasowane do indywidualnych wymagań oraz przygotuje wycenę. 

Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności.

aa