Rolety wewnętrzne

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące Presto i Largo

Presto i Largo to standardowe mechanizmy rolet wolnowiszących wykonanych z materiału, które mogą być zamontowane do ściany lub do sufitu.

System Presto można doposażyć w profil nośny, który sztywno i stabilnie utrzyma system.

Rura nawijająca ma średnicę Ø 25 mm.

Rolety wolnowiszące Presto można zamontować przy ścianie, do sufitu oraz przy wnęce okiennej.

Largo to wielkowymiarowa roleta wolnowisząca, wykonana z materiału o maksymalnych wymiarach: wysokość – 4 mb, szerokość – 3 mb oraz o powierzchni – 8 m2.

Rura nawijająca ma średnicę Ø 40 mm.

Rolety wolnowiszące Largo można zamontować do sufitu oraz ściany.

Podstawowa wersja rolet sterowana jest ręcznie, dzięki łańcuszkowi. W naszej ofercie znajdują się także inne metody sterowania roletą, na przykład przy pomocy napędu elektrycznego.

Warto wiedzieć

W roletach wielkogabarytowych niezbędne jest zespalanie części tkaniny poprzez szycie poziome, co uniemożliwia skorzystanie ze wszystkich wzorów tkanin.

Roleta wolnowisząca Legato

Roleta wolnowisząca Legato to nowoczesna roleta materiałowa, która jako pierwsza została wyposażona w system półautomatyczny.

Stylowy i gustowny wygląd, prostota montażu oraz oryginalny mechanizm sterujący to jej podstawowe zalety.

Unikatowy system obsługi posiada samozwijający system, który sam gładko zwinie tkaninę rolety. Natomiast rozwijanie rolety jest możliwe przy pomocy sznurka koralikowego.

Rolety wolnowiszące Legato można zamontować przy pomocy profilu nośnego lub na wieszakach.

Warto wiedzieć

Aby półautomatyczny system działał odpowiednio, należy odpowiednio napiąć sprężynę przy pomocy talerzyka. Od 8 do 10 obrotów talerzykiem.

Roleta wolnowisząca Luisa

Roleta wolnowisząca Luisa wyposażona jest w elegancką, maskującą kasetę, którą można zamontować bezpośrednio na okno lub do ściany.

Montaż rolety na okno można wzbogacić, dzięki zakupowi prowadnic, które zapobiegają prześwitom promieni słonecznych, a materiał zostaje przy samej szybie.

Rolety wolnowiszące Luisa można zamontować także do sufitu.

W przypadku tego rodzaju rolet możemy również dobrać odpowiedni napęd elektryczny.

Systemy sterowania Libra

Systemy sprężynowe, które działają niezawodnie, ale również z ogromną prostotą.

System Libra 1

Sterowany przy pomocy łańcuszka

System Libra 2

Sterowany przy pomocy belki dolnej

System Libra 3

Sterowany przy pomocy belki dolnej oraz łańcuszka

System Libra 4

Sterowany przy pomocy belki dolnej oraz łańcuszka

System sterowania Smartroll

Sytem sprężynowy, który nie tylko jest bardzo prosty w obsłudze, ale także działa niezawodnie.

System sterowania Smartroll nie posiada łańcuszka koralikowego, a swoją budową spełnia standardy Child Safety, który dba o ochronę najmłodszych.

Rolety mini

Roleta Vegas Mini

Roleta Vegas Mini to najprostsza, najbardziej klasyczna wersja rolety, bez kasetki maskującej, wyposażona w prowadzenie żyłkowe. Najprostszy system oznacza także najtańszy system, który można zamontować bezpośrednio na oknie. Niska cena tej rolety materiałowej nie oznacza najgorszego rozwiązania. Żyłki, które prowadzą materiał rolety, umieszczone są zaraz pod tkaniną, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Montaż blisko szyby ma również swoje zalety, bo uniemożliwia zahaczanie przy otwieraniu okna oraz zaczepianiu się o klamkę okna. Lekka budowa rolety mini znakomicie wygląda na oknie.

Charakterystyka systemu:

Roleta Vegas Mini może być bezinwazyjnie zamontowana we wnęce okiennej lub na skrzydle okna, dzięki zastosowaniu wieszaków mocujących. Zamocowanie żyłek rolety mini na dole pomaga w ich naprężeniu, co ułatwia ich poprawne działanie.

Roleta wyposażona jest w system VEGAS, czyli napęd zamocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej, co usprawnia jej montaż i demontaż oraz kontrolę techniczną. Obecność systemu samohamującego pozwala na zablokowanie materiału rolety na wybranej wysokości.

Belkę, która obciąża materiał rolety, można udekorować ozdobną falbanką, efektywną uszczelką lub szczotką, która zapobiega przedzieraniu się kurzu.

Kolory osprzętu rolety:

Biały, brązowy oraz okleiny drewnopodobne (złoty dąb, dąb rustykalny, mahoń, orzech oraz sosna)

Wymiary rolety:

Maksymalna szerokość: 1,7 m

Maksymalna wysokość: 2,3 m

Rolety wolnowiszące Triola i Triola 2

Szykowny wygląd i prostota mechanizmu rolety wolnowiszącej to czynniki, dzięki którym cieszą się one coraz większym zainteresowaniem zarówno w domach, jak i miejscach publicznych i zawodowych. Rolety wolnowiszące Triola to rolety wykonane w systemie Mini, natomiast Triola 2 to mechanizm pośredni.

Charakterystyka rolet TRIOLA:

  • wieszaki dostępne są w kolorach: jasny brąz, brąz, beż, szary, zielony, żólty, niebieski i oczywiście biały;
  • rura nawijająca ma średnicę Ø 16 mm;
  • posiada mechanizm samoblokujący oraz rolkę podporową;
  • tkanina rolety jest starannie przyklejona na rurze;
  • obciążnik i zaślepki dostępne są w tych samych kolorach, jak wieszaki (jasny brąz, brąz, beż, szary, zielony, żółty, niebieski i oczywiście biały);
  • możliwość zastosowania talerzyków pozycjonujących w dwóch kolorach (biały oraz brązowy).

Roleta wolnowisząca TRIOLA 2 stylistyką nie różni się od TRIOLI, jednak dzięki zastosowanemu systemowi można ją zaliczyć do standardowej rolety wolnowiszącej.

Możliwe jest wyposażenie rolety w mechanizm żyłkowy, który prowadzi materiał przy szybie, niezależnie od pozycji okna.

Warto wiedzieć

Roleta Triola 2 dostępna jest także w systemie dzień-noc w osprzęcie montażowym PCV.

Montaż TRIOLI:

  1. Możliwość przykręcenia do ramy okiennej;
  2. Możliwość przykręcenia do listwy przyszybowej;
  3. Możliwość przyklejenia do ramy okiennej, dzięki taśmie piankowej.

Rolety wolnowiszące TRIOLA 2 można zamontować także do ściany oraz do sufitu.

Wykończenie tkaniny może być także wyposażone w różne dekoracyjne falbany.

Rolety materiałowe w kasetce z prowadnicą

VEGAS Classic

Roleta VEGAS CLASSIC swoją popularność zyskała dzięki swojej niezawodnej konstrukcji oraz klasycznej estetyce. Szykowny profil kasetki wykonany jest z aluminium, dzięki czemu idealnie wpasuje się nawet w najbardziej wymagające wnętrza. Montaż tego rodzaju rolet pozwala na obszerniejsze otwieranie okien, dzięki temu, że posiada ona zaokrąglony kształt osłon mechanizmu.

System VEGAS CLASSIC występuje w dwóch wersjach wykończenia osprzętu, w kasecie wykonanej z aluminium oraz wykonanej z PVC. Różnią się one jedynie ceną, dzięki czemu PVC jest trochę tańsze, oferując ten sam poziom działania.

Charakterystyka systemu:

Tkanina rolety chowa się w efektywnej, opływowej kasetce, wykonanej z PVC lub aluminium. Kasetka montowana jest przy pomocy 4 wkrętów do listwy przyszybowej, co sprawia, że dobrze dobrana kolorystycznie, tworzy z oknem jedną całość. Prowadnice tej rolety montowane są do ramy okiennej przy pomocy taśmy piankowej. Zachodzą one w światło szyby, co zapobiega przedzieraniu się promieni słonecznych.

Obie wersje rolety VEGAS CLASSIC pozwalają na zastąpienie systemu innym, alternatywnym – Klaudia oraz zastosowanie mniejszej rurki nawijającej (Ø 13,5 mm). Mniejsza średnica rurki zwiększa pojemność kasetki, co przydaje się szczególnie w przypadku wyższych i wąskich okien (min 19 cm szerokości).

Roleta VEGAS CLASSIC posiada system samoblokujący, który pozwala na zatrzymanie tkaniny rolety na wybranej wysokości. Montowany jest po zewnętrznej stronie bocznej płytki.

Dzięki bardzo prostej budowie rolety jest montaż i demontaż przebiega sprawnie i bez użycia specjalistycznych narzędzi. Tak samo efektywnie można zmienić stronę łańcuszka koralikowego, którym napędzany jest mechanizm.

Roleta VEGAS CLASSIC jest na oknie bardzo stabilna i płynna, dzięki zastosowaniu tzw. prowadników na końcówkach belki rolety. Sprawne działanie prowadników pozwala między innymi na równe naciąganie materiału rolety.

Aby upiększyć dolną belkę rolety, można wyposażyć ją w estetyczną falbankę. Dodatkowymi opcjami są także uszczelki oraz szczotki, które chronią przed przedzieraniem się kurzu.

Dostępne kolory:

PCV: biel w masie oraz biel w okleinie.

Aluminium: lakierowana biel oraz lakierowany brąz.

Okleiny drewnopodobne: złoty dąb, rustykalny brąz, mahoń, sosna (PVC oraz aluminium) oraz orzech.

Wymiary:

Szerokość rolety do 1,7 m

Wysokość rolety do 2,2 m

VEGAS CLASSIC XL

Roleta VEGAS CLASSIC XL to siostrzana wersja rolety VEGAS CLASSIC z powiększoną pojemnością kasetki wykonanej z aluminium. Łączy je ten sam klasyczny wygląd i elegancja, opływowy kształt kasetki oraz możliwość szerszego otwierania okien.

Charakterystyka systemu:

VEGAS CLASSIC XL wyposażona jest w system CLASSIC z powiększoną kasetką, która pomieści większą ilość materiału. Podobnie jak rolety VEGAS CLASSIC, jej powiększona wersja montowana jest za pomocą czterech wkrętów do ramy okiennej.

Prowadnice, w które wyposażona jest ta wersja rolety, może być wykonana podobnie jak reszta osprzętu, z aluminium oraz PVC. Montowane są do okna przy pomocy taśmy piankowej tak, aby zachodziły w światło szyby.

Inna opcja montażu to przyklejenie adapterów, które wykonane są z tworzywa ABS.
Rolety VEGAS CLASSIC XL posiadają system samohamujący VEGAS, który pozwala na utrzymanie rolety na wybranej wysokości. Instalacja, wymiana i ewentualna kontrola systemu rolety oraz łańcuszka napędowego nie wymaga użycia żadnych narzędzi i przebiega bardzo sprawnie.

Dodatkowo rolety VEGAS CLASSIC XL mają możliwość wymiany mechanizmu na system Klaudia oraz mniejszą rurkę nawijającą (Ø 13,5 mm). Tę opcję zaleca się w przypadku wąskich i wysokich okien (max 90 cm szerokości).

Zastosowanie prowadników na końcówkach belki obciążającej roletę pomoże w stabilizacji belki na prowadnicach oraz równomiernym zwijaniu materiału.

Belką obciążającą można dodatkowo udekorować falbanką, zastosować uszczelkę oraz szczotkę, która zapobiega przedzieraniu się kurzu.

Dostępne kolory:

Aluminium: lakierowana biel, lakierowany brąz.

Okleiny drewnopodobne: dąb rustykalny, złoty dąb, mahoń, sosna (aluminium) oraz orzech.

Wymiary:

Szerokość rolety: 1,7 m

Wysokość rolety: 2,6 m

VEGAS CLASSIC DZIEŃ I NOC

VEGAS CLASSIC DZIEŃ I NOC to roleta, która jest jedną z najłatwiejszych i najszybszych w montażu rolet. Zaliczana jest do grupy CLASSIC, ponieważ swoim wyglądem i kształtem kasety wpasowuje się w tę linię. Posiada większą pojemność kasetki oraz prowadnice.

System noc-dzień posiada podwójną warstwę materiału, podzielonego na pasy tkaniny rolety oraz „firankowe”, ułożone naprzemiennie. Przy pomocy łańcuszka można było kontrolować ilość światła, powodując całkowite zaciemnienie lub swobodne wpadanie światła.

Charakterystyka systemu:

VEGAS CLASSIC DZIEŃ I NOC to jedna z wersji rolety CLASSIC, czyli grupy, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, dzięki swojej efektownej, aluminiowej kasetce o opływowym kształcie. Montowana jest na cztery wkręty do ramy okiennej.

W przypadku tej wersji rolety stosuje się płaskie prowadnice, które przyklejane taśmą piankową do ramy okiennej, zapobiegają przedostawaniu się promieni słonecznych.

Dwie tkaniny rolety wymagają specjalnych rozwiązań, jak kanał do przymocowania drugiego końca materiału w pokrywie, aby dobrze zamocować tkaninę.

Mechanizm VEGAS CLASSIC DZIEŃ I NOC dostępne są jedynie w wersji aluminiowej kasety.

Zastosowanie systemu samohamującego VEGAS, który montowany jest po zewnętrznej stronie płytki bocznej, pozwala utrzymać roletę na wybranej wysokości oraz odpowiedniej opcji. Przy tym montaż, wymiana i ewentualna kontrola przebiega łatwo i sprawnie, bez zastosowania jakichkolwiek narzędzi. Podobnie przebiega zmiana strony łańcuszka.

Tak jak w wypadku innych rolet z serii VEGAS CLASSIC, istnieje możliwość wymiany systemu na alternatywny Klaudia oraz zastosowanie rurki nawijającej (Ø 13,5 mm). Ta opcja zalecana jest w przypadku wąskich oraz wysokich okien (max 90 cm szerokości).

Belkę obciążającą można wzbogacić o falbankę, szczotkę, która zapobiega przedzieraniu się kurzu oraz uszczelkę.

Dostępne kolory:

Aluminium: lakierowana biel, lakierowany brąz

Okleiny drewnopodobne: sosna (aluminium), orzech, złoty dąb, dąb rustykalny oraz mahoń.

Wymiary:

Szerokość rolety: 1,7 m

Wysokość rolety: 1,4 m

VEGAS CLASSIC XL DZIEŃ I NOC

VEGAS CLASSIC XL DZIEŃ I NOC to większa wersja rolety, która dzięki swojemu wyglądowi, funkcjonalności oraz praktyczności zyskała zainteresowanie wielu klientów. Dopracowany, estetyczny kształt kasetki jest w tej wersji powiększony, aby zmieścić więcej materiału.

Dzięki opływowemu kształtowi kasetki, roleta nie blokuje szerszego otwierania okien.
Rolety VEGAS CLASSIC XL DZIEŃ I NOC to podwójna warstwa materiału, podzielona na pasy tkaniny roletowej oraz „firankowej”, ułożone naprzemiennie. Zastosowanie łańcuszka napędowego pozwala na swobodną kontrolę ilości wpadającego do domu światła, poprzez całkowite zaciemnienie lub odsłonięcie.

Charakterystyka systemu:

Rolety VEGAS CLASSIC XL DZIEŃ I NOC to seria CLASSIC, wzbogacona kasetką wykonaną z aluminium, która posiada większą pojemność. Rolety montowane są na cztery wkręty do ramy okiennej, natomiast płaskie prowadnice przyklejane przy pomocy taśmy piankowej. Zastosowanie prowadnic zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych bokami rolety.

Aby tkanina rolety być odpowiednio zamocowany, pokrywa rolety posiada specjalny kanał do zamontowania drugiego końca materiału.

Inną opcją montażu jest zastosowanie przyklejanych adapterów, które wykonane są z tworzywa ABS.

Samohamujący system VEGAS pozwala na utrzymanie rolety na wybranej wysokości. Wszelkie modernizacje, montaż, czy demontaż rolety jest sprawny i prosty oraz nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Podobnie przebiega zmiana miejsca łańcuszka prowadzącego.

System rolety można wymienić na inny – Klaudia oraz zastosować mniejszą rurkę nawijającą (Ø 13,5 mm). Taka opcja zalecana jest szczególnie w przypadku wąskich i wysokich okien, do max 90 cm szerokości.

Efektowna falbanka, szczotka zapobiegająca przedzieraniu się kurzu oraz uszczelka to dodatkowe elementy, które mogą zostać zamontowane do dolnej belki rolety.

Rolety z prowadnicą przestrzenną

VEGAS Profil

VEGAS PROFIL to jedna z najłatwiejszych i najszybszych w montażu rolet, które są dostępne. Jest ona przyklejana, ale swoim wyglądem przypomina rolety z serii CLASSIC, dzięki czemu dalej wygląda elegancko. Posiada większą pojemność kasetki oraz prowadnice przestrzenne, które nie zachodzą w światło szyby.

Rolety VEGAS PROFIL można samodzielnie zdemontować i zamontować, bez demontowania taśmy mocującej całość.

Charakterystyka systemu:

Rolety VEGAS PROFIL są całkowicie mocowane na silną taśmę dwustronną, do której montuje się adaptery aluminiowe, na której mocowana jest kasetka rolety. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezinwazyjne przeprowadzanie montażu i demontażu kasety, bez odklejania taśmy ani używania jakichkolwiek narzędzi.

Stosowane w przypadku tych rolet prowadnice również są przyklejane do ramy okiennej, ale różnią się od innych prowadnic faktem, że nie zachodzą w światło szyby. Prowadnice są w kształcie C.

Kasetka rolety VEGAS PROFIL na całej szerokości posiada blokadę, która zapobiega wkręcaniu się belki obciążającej.

Rolety VEGAS PROFIL posiadają możliwość zastosowania tkaniny Dzień i noc, z charakterystycznymi, naprzemiennymi pasami rolety oraz „firankowymi”. Aby zastosowanie tego wariantu spełniało swoją funkcję, pokrywa rolety jest wzbogacona w specjalny kanał do montażu drugiego końca materiału.

Rolety PROFIL posiadają system samohamujący VEGAS, który pozwala na zatrzymanie rolety na wybranej wysokości. Jej system jest prosty w obsłudze, dzięki czemu montaż, demontaż i ewentualna kontrola przebiega sprawnie i bez użycia narzędzi. W podobny sposób przebiega wymiana miejsca łańcuszka napędowego.

Rolety VEGAS PROFIL umożliwiają zastosowanie innego mechanizmu – Klaudia oraz mniejszej rurki nawijającej (Ø13,5 mm). Ta opcja idealnie sprawdza się w wypadku wąskich i wysokich okien do 90 cm szerokości.

Belka obciążająca może zostać wzbogacona o uszczelkę, szczotkę zapobiegającą przedzieraniu się kurzu oraz dekoracyjną falbankę.

Dostępne kolory:

Aluminium: lakierowana biel, lakierowany brąz.

Okleiny drewnopodobne: orzech, sosna (aluminium), mahoń, dąb rustykalny oraz złoty dąb.

Wymiary:

Szerokość rolety: 2,6 m

Wysokość rolety: 3,2 m

Rolety do okien dachowych

Rolety dachowe Vivo

ROLETY DACHOWE VIVO przystosowane są do montażu na każdego rodzaju oknach dachowych, niezależnie od poziomu ich skomplikowania. W przypadku tego rodzaju rolet nie musimy się martwić poziomem nachylenia okna, dzięki mechanizmowi sprężynowemu, który pomaga roletom zatrzymać się na wybranym poziomie.

ROLETY DACHOWE VIVO zawierają także prowadnice oraz maskownice, dzięki czemu zapobiegają przedostawaniu się niechcianych promieni słonecznych. Ich zastosowanie podnosi także poziom wrażeń estetycznych.

Dostępne kolory:

Beżowy, biały, anoda, złoty dąb, jasny dąb oraz orzech.

Zapraszamy do kontaktu

Umów się na bezpłatny pomiar

Kontakt

Kontakt

Napisz do nas

Na wszystkie wiadomości odpisujemy w przeciągu 24 godzin, w dni robocze