Rolety wewnętrzne

Aby zapewnić sobie ochronę przed promieniami słonecznymi wpadającymi do wnętrz domów lub biur, najczęściej stosuje się wykonane z materiału rolety wewnętrzne. Są one nie tylko praktyczne i spełniają w pełni swoją funkcję, ale także posiadają walory estetyczne i są eleganckim dodatkiem do każdego pomieszczenia.

Rolety wewnętrzne, które posiadamy w swojej ofercie, występują w wielu różnych odmianach – zarówno jeśli chodzi o rodzaj montażu, jak i kolor oraz rodzaj tkaniny. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie rolet wewnętrznych, które spełnią gusta każdego klienta.

Oferujemy Państwu rolety wolnowiszące Presto, Largo, Legato lub Luisa, a także systemy Libra czy Smartroll.

Oprócz tego dostępne są rolety wewnętrzne mini i rolety tekstylne w kasecie z płaską lub przestrzenną prowadnicą.

W przypadku pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, proponujemy rolety wewnętrzne Vivo, które z powodzeniem można zainstalować w oknach dachowych.

Rolety wolnowiszące

Rolety materiałowe Presto i Largo

Presto i Largo to podstawowe systemy rolet materiałowych wolnowiszących, przeznaczony do montażu na ścianie i do sufitu. W systemie Presto roleta może zostać wyposażona w profil nośny. Średnica rury nawojowej wynosi Ø 25 mm.

Możliwości montażu Presto – do ściany, sufitu lub wnęki okiennej.

Largo to roleta materiałowa wielkogabarytowa, wykonywana na rurze nawojowej o średnicy Ø 40 mm. Maksymalna wysokość rolety to 4 mb, szerokość 3 mb, powierzchnia 8m2.

Możliwości montażu Largo – do ściany lub sufitu.

Standardowo roleta wyposażona jest w napęd ręczny – łańcuszkowy. W naszej ofercie znajdą Państwo napędy elektryczne z możliwością wyboru sposobu sterowania.

Warto wiedzieć

W roletach o dużych powierzchniach konieczne jest łączenie tkaniny za pomocą szycia (zawsze w poziomie), co w przypadku tkanin wzorzystych nie zawsze jest możliwe do wykonania.

Roleta materiałowa Legato

Pierwsza na rynku półautomatyczna roleta materiałowa.

Roleta Legato to nowoczesna roleta wolnowisząca. Jej zaletami są estetyczny wygląd, łatwość montażu połączona z unikatowym systemem obsługi.

Półautomatyczna obsługa polega na manualnym rozwijaniu rolety przy pomocy łańcuszka koralikowego i płynnym automatycznym zwijaniu tkaniny – wieszak posiada mechanizm samozwijający.

Roleta typu Legato może zostać zamontowana na wieszakach lub profilu nośnym.

Warto wiedzieć

Po zamontowaniu rolety, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania mechanizmu, należy za pomocą talerzyka nadać sprężynie odpowiednie napięcie (około 8-10 obrotów talerzyka).

Roleta materiałowa Luisa

Roleta materiałowa w kasecie z możliwością montażu do ściany lub bezpośrednio na okno.

Przy drugiej opcji proponujemy zakup prowadnic, dzięki którym tkanina pozostaje przy powierzchni szyby.

Możliwość montażu na ścianę i do sufitu.

Istnieje możliwość zastosowania napędu elektrycznego.

Systemy Libra

Nowe mechanizmy sprężynowe, zaprojektowane tak, aby jego obsługa i użytkowanie były proste a działanie niezawodne.

System Libra 1

(sterowanie łańcuszkiem)

System Libra 2

(sterowanie belką dolną)

System Libra 3

(sterowanie belką dolną, jak i łańcuszkiem)

System Libra 4

(sterowanie belką dolną, jak i łańcuszkiem)

System Smartroll

Nowy mechanizm sprężynowy, zaprojektowany tak, aby jego obsługa i użytkowanie były proste a działanie niezawodne.

Poprzez wyeliminowanie sterowania łańcuszkowego osłona przeciwsłoneczna wykonana w technologii Smartroll odpowiada również standardowi Child Safety – w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych.

Rolety mini

Vegas Mini. Urok prostych rozwiązań.

Vegas Mini to roleta bez kasetki z prowadzeniem żyłkowym. Jest ona najtańszym systemem rolety materiałowej do zainstalowania na skrzydle okiennym. Minimalny koszt nie wyklucza jednak wielu korzyści. W przeciwieństwie do znanych rozwiązań konkurencyjnych, żyłki rolety prowadzone są pod tkaniną, a nie obok niej. Dzięki temu, nie zahaczysz o nie ręką przy otwieraniu okna, sama roleta zaś nie zaczepia o klamkę okna. Dzięki lekkiej konstrukcji doskonale prezentuje się na każdym oknie.

Charakterystyka systemu:

Roleta ta przeznaczona jest zarówno do montażu na skrzydle okiennym lub jego wnęce. Specjalne wieszaki mocujące pozwalają na bezinwazyjny montaż rolety Vegas Mini na oknie. Specjalne mocowanie dolne żyłek rolety pozwala na regulację ich naprężenia.

Roleta zawiera mechanizm VEGAS, niezawodny napęd mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej umożliwiający łatwy montaż/demontaż oraz ewentualną kontrolę techniczną rolety.

Roleta VEGAS Mini wyposażona została także w mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości przesłanianej powierzchni, bez konieczności zaczepiania łańcuszka rolety o jakiekolwiek mocowanie.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:

biały, brązowy

Dostępne okleiny drewnopodobne:

mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna

Wymiary:

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm

Maksymalna wysokość rolety: 230 cm

Rolety wolnowiszące Triola i Triola 2

Dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi a także prostocie działania rolety wolnowiszące cieszą się dużą popularnością nie tylko w domach prywatnych, ale także w biurach i budynkach użytku publicznego. Wykonywane w zależności od wymiarów w systemach: mini – Triola oraz pośrednim – Triola 2.

Wyposażenie rolety TRIOLA:

  • komplet wieszaków w kolorach: biały, szary, beż, jasny brąz, brąz, żółty, zielony, niebieski
  • rura 16 mm, uzbrojona w mechanizm samoblokujący i rolkę podporową
  • naklejony na rurze materiał
  • obciążnik V z zaślepkami dostępny w kolorach: biały, szary, beż, brąz, żółty, zielony, niebieski
  • talerzyki pozycjonujące białe lub brązowe (na życzenie)

Triola 2 swoim wyglądem nawiązuje do stylistyki Trioli, natomiast poprzez rozwiązania techniczne bliska jest standardowemu wieszakowi rolety wolnowiszącej.

Istnieje możliwość zastosowania systemu prowadzenia żyłkowego, wzdłuż materiału, który pozwala na prowadzenie materiału zawsze przy szybie, nawet kiedy uchylamy okno.

Warto wiedzieć

Roletę Triola 2 wykonujemy także w systemie Dzień/Noc, na profilu montażowym PCV.

Możliwości montażu Trioli:

  1. Przykręcenie rolety bezpośrednio do ramy okna.
  2. Przykręcenie rolety do listwy przyszybowej.
  3. Przyklejenie rolety bezpośrednio do ramy okna na taśmie piankowej.

Triola 2 – Dodatkowo możliwość montażu do ściany lub sufitu.

Na życzenie Klienta tkanina może zostać wykończona falbanami w kilku wariantach.

Rolety tekstylne w kasecie z prowadnicą płaską

VEGAS Classic. Klasyczna elegancja.

Roleta Vegas Classic – klasyczna elegancja. Niezwykle popularna ze względu na swój ponadczasowy design i dopracowaną konstrukcję. Elegancki, łagodny profil kasety wykonanej z aluminium spełni wymagania estetyczne nawet najbardziej wyszukanego wnętrza. Opływowy kształt osłon mechanizmu rolety Classic pozwala w praktyce na szersze otwieranie okien z zamontowaną roletą.

Charakterystyka systemu:

Vegas Classic to cieszący się uznaniem klientów system roletowy w eleganckiej, opływowej kasecie aluminiowej lub PVC, montowany na cztery wkręty do listwy przyszybowej. Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PVC klejone są za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.

System Vegas Classic występuje w dwóch wariantach:

  • w kasecie aluminiowej o standardowej pojemności
  • w kasecie PVC o standardowej pojemności

System w wersji PVC oferuje taki sam zakres funkcjonalności jak system aluminiowy, jednakże w bardziej przystępnej cenie.

Oba warianty systemu Classic mogą zostać wyposażone w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejszej średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

System Classic posiada także odmianę o większej pojemności ( Vegas Classic XL ) funkcjonującą jako niezależny produkt.

System Classic wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

Końcówki belki obciążającej tkaninę wyposażone są w tzw. prowadniki, stabilizujące ruch belki po prowadnicach, umożliwiając tym samym równomierne nawijanie tkaniny rolety.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:

biel w masie (PVC), biel okleina (PVC), biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne:

mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (PVC oraz aluminium)

Wymiary:

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm

Maksymalna wysokość rolety: 220 cm

VEGAS Classic XL. Klasyczna elegancja w większej odsłonie.

Roleta Vegas Classic XL – klasyczna elegancja większej odsłonie. Niezwykle popularna ze względu na swój ponadczasowy design i dopracowaną konstrukcję. Elegancki, łagodny profil kasety o podwyższonej pojemności wykonanej z aluminium spełni wymagania estetyczne nawet najbardziej wyszukanego wnętrza. Opływowy kształt osłon mechanizmu rolety Classic pozwala w praktyce na szersze otwieranie okien z zamontowaną roletą.

Charakterystyka systemu:

Vegas Classic XL to odmiana systemu Classic wyposażona w kasetę aluminiową o zwiększonej pojemności, montowana analogicznie jak standardowy Classic, na cztery wkręty do listwy przyszybowej.

Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PVC klejone są za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.

Ponadto, system oferuje dodatkową opcje montażu za pomocą przyklejanych adapterów wykonanych z tworzywa ABS.

System Vegas Classic XL wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

System Classic XL może zostać wyposażony w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejszej średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

Końcówki belki obciążającej tkaninę wyposażone są w tzw. prowadniki, stabilizujące ruch belki po prowadnicach, umożliwiając tym samym równomierne nawijanie tkaniny rolety.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:

biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne:

mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium).

Wymiary:

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm

Maksymalna wysokość rolety: 260 cm

VEGAS Classic Dzień i Noc

Vegas Profil to wyjątkowo szybka i łatwa w montażu roleta przyklejana, przypominająca linią swego kształtu roletę Classic, cechująca się zwiększoną pojemnością kasety, wyposażona w przestrzenne prowadnice, nie zabierające światła szyby.

System Vegas Classic Dzień i Noc charakteryzuje zastosowanie podwójnej warstwy tkaniny przesłaniającej o charakterystycznym wzorze w ułożone naprzemiennie poziome pasy transparentne i zaciemniające, co pozwala swobodnie kontrolować dopływ światła do pomieszczenia.

Charakterystyka systemu:

Vegas Classic Dzień i Noc to jeden z dostępnych wariantów wykonania cieszącego się uznaniem klientów systemu roletowego w eleganckiej, opływowej kasecie aluminiowej, montowanego na cztery wkręty do listwy przyszybowej. Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PVC klejone są za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.

Pokrywa Vegas Classic Dzień i Noc wyposażona jest specjalny kanał do mocowania drugiego skraju tkaniny na całej szerokości rolety, co gwarantuje pewne mocowanie materiału w kasecie.

System Vegas Classic Dzień i Noc dostępny jest wyłącznie w kasecie aluminiowej.

System Classic Dzień i Noc wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

System Classic Dzień i Noc może zostać wyposażony w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejszej średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:

biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne:

mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium)

Wymiary:

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm

Maksymalna wysokość rolety: 140 cm

VEGAS Classic XL Dzień i Noc

Roleta Vegas Classic XL Dzień i Noc – klasyczna elegancja większej odsłonie. Niezwykle popularna ze względu na swój ponadczasowy design i dopracowaną konstrukcję. Elegancki, łagodny profil kasety o podwyższonej pojemności wykonanej z aluminium spełni wymagania estetyczne nawet najbardziej wyszukanego wnętrza.

Opływowy kształt osłon mechanizmu rolety Classic XL Dzień i Noc pozwala w praktyce na szersze otwieranie okien z zamontowaną roletą

System Vegas Classic XL Dzień i Noc charakteryzuje zastosowanie podwójnej warstwy tkaniny przesłaniającej o charakterystycznym wzorze w ułożone naprzemiennie poziome pasy transparentne i zaciemniające, co pozwala swobodnie kontrolować dopływ światła do pomieszczenia.

Charakterystyka systemu:

Vegas Classic XL Dzień i Noc to jeden z dostępnych wariantów wykonania systemu Classic XL wyposażony w kasetę aluminiową o zwiększonej pojemności, montowana analogicznie jak standardowy Classic XL, na cztery wkręty do listwy przyszybowej. Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PVC klejone są za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.

Pokrywa Vegas Classic XL Dzień i Noc wyposażona jest specjalny kanał do mocowania drugiego skraju tkaniny na całej szerokości rolety, co gwarantuje pewne mocowanie materiału w kasecie.

Ponadto, system oferuje dodatkową opcje montażu za pomocą przyklejanych adapterów wykonanych z tworzywa ABS.

System Vegas Classic XL wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

System Classic XL Dzień i Noc może zostać wyposażony w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejszej średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:

biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne:

mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium).

Wymiary:

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm

Maksymalna wysokość rolety: 190 cm

Rolety z prowadnicą przestrzenną

VEGAS Profil. Nowoczesność i styl.

Vegas Profil to wyjątkowo szybka i łatwa w montażu roleta przyklejana, przypominająca linią swego kształtu roletę Classic, cechująca się zwiększoną pojemnością kasety, wyposażona w przestrzenne prowadnice, nie zabierające światła szyby.

Największą jej zaletą jest możliwość jej samodzielnego zdjęcia z okna i ponownego założenia, bez konieczności odklejania taśmy mocującej.

Charakterystyka systemu:

Vegas Profil to system całkowicie przyklejany na taśmę dwustronną. Kaseta jest mocowana zatrzaskowo na adaptery aluminiowe przyklejane do profilu okna. Taka konstrukcja umożliwia wielokrotne zdejmowanie i zakładanie kasety np. w celu czyszczenia lub sprawdzenia poprawności jej działania, bez użycia jakichkolwiek narzędzi czy konieczności odklejania lub rozcinania taśmy dwustronnie klejącej.

Zaletą systemu są przestrzenne prowadnice w kształcie profilu C przyklejane do listew przyszybowych, nie zachodzące w światło szyby.

Kaseta systemu Vegas Profil posiada na całej długości blokadę belki dolnej, dzięki której nie ma możliwości wkręcenia belki obciążającej do środka kasety.

System Vegas Profil umożliwia wykonanie wariantów rolet w wersji Dzień&Noc tj. z podwójną warstwą tkaniny przesłaniającej o charakterystycznym wzorze w ułożone naprzemiennie poziome pasy transparentne i zaciemniające.

Pokrywa Vegas Profil wyposażona jest specjalny kanał do mocowania drugiego skraju tkaniny na całej szerokości rolety, co gwarantuje pewne mocowanie materiału w kasecie.

System Profil wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

System Vegas Profil może zostać wyposażony w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejszej średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:

biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne:

mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium)

Wymiary:

Maksymalna szerokość rolety: 260 cm

Maksymalna wysokość rolety: 320 cm

Rolety do okien dachowych

Rolety dachowe Vivo

Dostępne w naszym sklepie rolety dla okien dachowych Vivo mogą być stosowane we wszelkiego rodzaju oknach montowanych na dachach budynków. Bez względu na to, jak bardzo typowe bądź oryginalne okno znajduje się na dachu, roleta Vivo będzie do niego pasować idealnie. Nie ma znaczenia również kąt nachylenia, ponieważ rolety do okien dachowych Vivo są wyposażone w mechanizmy sprężynowe, co pozwala na zatrzymanie rolety w wybranym przez siebie momencie. Prowadnice oraz maskownice, które znajdują się w zestawie minimalizują powstawanie szpar, a co za tym idzie ilość przedostających się przez nie promieni słonecznych.

Sprzedawane przez nas rolety dla okien dachowych oraz ich elementy takie jak kasetki, dostępne są w wielu różnych kolorach, między innymi orzech, dąb jasny lub złoty, biały, beżowy czy anoda. Wszystko po to, aby można było nasze produkty dopasować do wszelkiego rodzaju pomieszczeń z różnym wystrojem. Rolety dla okien dachowych to zatem nie tylko elegancji element ozdobny, ale także przedmiot spełniający swoją funkcję osłaniającą i estetyczną.

Zapraszamy do kontaktu

Umów się na szybki pomiar

Kontakt

Kontakt

Napisz do nas

Na wszystkie wiadomości odpisujemy w przeciągu 24 godzin, w dni robocze