Rolety dzień/noc

Rolety dzień noc tworzą zupełnie osobną kategorię ze względu na wyjątkowość mechanizmu działania. Materiał rolety zbudowany jest naprzemiennie z typowego materiału rolety oraz materiału „firankowego”. Osadzony na podwójnej rolce pozwala operować w tym samym czasie przednią oraz tylną warstwą materiału, regulując tym samym nakładanie się poszczególnych części.

Takie rozwiązanie pozwala na ustawienie rolety w układzie „dzień”, kiedy pozostawiamy jedynie warstwę „firankową”. Pozwala to promieniom słonecznym na przedostawanie się do mieszkania, ale jednocześnie blokuje widok z zewnątrz mieszkania, zapewniając prywatność. Układ „noc”, czyli ustawienie jedynie warstw „noc” blokuje wpadające światło, a w trakcie późniejszych godzin wieczornych także widok z zewnątrz mieszkania.

Ten rodzaj rolety uznaje się za godnego, nowoczesnego następcę klasycznych żaluzji. Rolety dzień-noc dają porównywalną ilość kontroli nad ilością wpadającego światła.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów materiałów, wśród których można przebierać w tworzeniu idealnej rolety. Elegancka kaseta pozwoli nie tylko dodać wyrazu roletom, ale także ochroni materiał przed nadmiernymi zabrudzeniami.

Rolety mogą być sterowane przez pilot.

Zapraszamy do kontaktu

Umów się na bezpłatny pomiar

Kontakt

Kontakt

Napisz do nas

Na wszystkie wiadomości odpisujemy w przeciągu 24 godzin, w dni robocze

  Osobnym systemem osłon okiennych są tak zwane rolety dzień/noc. To wyjątkowe połączenie tkaniny zaciemniającej oraz transparentnej, połączonych w występujące na przemian poziome pasy. Pozwala to na regulowanie poziomu zaciemnienia w pomieszczeniu oraz nadaje mu unikalnej atmosfery. Rolety dzień/noc sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w budynkach biurowych. Szeroki wybór rodzajów oraz koloru tkanin umożliwia na odpowiednie aranżowanie wnętrza poprzez wpuszczanie bądź blokowania dostępu promieni słonecznych. Możliwe jest całkowite zasłonięcie okna poprzez odpowiednie ustawienie pasów tkaniny w rolecie dzień/noc, jak również uzyskanie miękkiego doświetlenia – wszystko to za pomocą kilku pociągnięć sznurka. Dla wygody możliwe jest również użycie pilota.
  Oferujemy Państwu rolety dzień/noc z kasetą, która ukrywa zwinięty materiał przed wzrokiem oraz chroni go przed zabrudzeniami – oraz wolnowiszące bez kasety. Wszystkie rolety można montować zarówno do ramy okiennej jak i do ściany.

  Zalety rolet dzień noc

  Rolety dzień i noc to mechanizm wymieniających się materiałów, który nie jest nam już taki obcy, bo jakiś czas gości w polskich domach. Nadal budzi pozytywne emocje, a niektórzy uważają ten rodzaj osłon za połączenie zalet klasycznych żaluzji z zaletami rolet. Podobnie jak te pierwsze, rolety dzień noc pozwalają na regulację ilości wpadających do mieszkania promieni słonecznych. Opcja dzień wykonana jest z materiału „firankowego”, który pozwala na dozowanie ilości światła, przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności. Szczególnie przydatna opcja w zimowych okresach, kiedy zależy nam na jak największej ilości światła w mieszkaniu. Opcja „noc” pozwala na skorzystanie z zalet, jakie niosą ze sobą klasyczne rolet, czyli blokowaniu wpadającego światła. Zasłonięcie materiału blokującego pozwala także na zachowanie prywatności i komfortu w porze wieczornej, kiedy zależy nam na niej najbardziej.

  Zastosowanie rolet noc i dzień pozwala na całkowite pozbycie się klasycznych firanek w mieszkaniu. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy zależy nam na nowocześniejszym wnętrzu, w którym ciężko o dobranie odpowiednich firan, czy zasłon. Osłony okienne typu dzień-noc to rozwiązanie, które pozwoli na każdy możliwy wystrój wnętrz bez obaw o dobranie zasłon, których ceny również pozostawiają wiele do życzenia.

  Rolety dzień noc w kasecie

  Najbardziej klasyczne i najbardziej eleganckie wśród rolet są właśnie rolety montowane w kasecie. Kaseta skutecznie i estetycznie zasłania cały mechanizm nawijający. Dodatkowe zamontowanie prowadnic sprawi, że rolety, wydawałoby się, stworzą z oknem jedną całość. Zwłaszcza że cały osprzęt rolety możemy dopasować do stolarki okna. Taki montaż rolety ma kilka istotnych zalet. Nie posiada luk, przez które potencjalnie wpadałoby słońce. Cała budowa sprawia wrażenie elegancji, ale także nowoczesności. Kaseta dodatkowo działa jako osłona rolety przed zabrudzeniem się i kurzem. Jest to szczególnie istotne, ponieważ pranie tego rodzaju rolet może być ryzykowne ze względu na delikatny materiał zastosowany w opcji „dzień”.

  Osprzęt rolety w kasecie jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Najczęściej wybieranym jest oczywiście biały, który wpasowuje się w najbardziej popularną stolarkę okienną w polskich domach. Najbardziej popularna nie znaczy oczywiście jedyna. Dlatego oferujemy Państwu  osprzęt w takich kolorach jak ciemny szary, inaczej antracytowy, brązowy oraz kolor aluminium, inaczej anodowany.

  Od jakiegoś czasu popularne stały się również okna wykonane z materiału imitującego drewno. Z tego powodu oferujemy Państwu możliwość wykonania osprzętu w okleinie, która również będzie imitowała drewno. Kolor jasnego dębu, złotego dębu, bagiennego dębu, orzecha, wiśni, drewna winchester oraz mahoniu. Wśród takiego wachlarza okleiny drewnopodobnej  z pewnością znajdą Państwo kolor bliski swojej ramie okiennej. Tworząc tym samym niemalże jedną całość pomiędzy roletą a oknem.

  Rolety dzień i noc w wersji mini

  Roleta na małe okna? Mogłoby się tak wydawać, ale nazwa wskazuje raczej na sposób montażu rolety, niż na jej szerokość. Wersja mini  rolety nie ma kasety, czyli jest najprostszą możliwą budową rolety, jaką znajdziemy na rynku. Dlaczego warto rozważyć również tę możliwość? Ta opcja rolety dzień-noc jest bezinwazyjna, czyli nie pozostawia żadnego rodzaju otworów montażowych. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku wynajmu mieszkania, z którego wiemy, że prędzej, czy później przyjdzie się wyprowadzić. Roleta montowana jest przy pomocy odpowiednich haczyków i zaczepów, które umieszczamy na oknie.

  Mechanizm łańcuszkowy blokuje roletę na wybranej wysokości i uniemożliwia jej swobodne opadanie. Dzięki temu mamy pewność, że mamy pełną kontrolę nad jej wysokością, ale również nad opcją, która jest nam akurat potrzebna. Do tego rodzaju okna rzadko stosuje się prowadnice, nie jest to jednak całkowicie wykluczone.

  Ten rodzaj montażu jest jednym z często wybieranych ze względu na prostotę systemu, co pozwala klientowi na samodzielny montaż i ewentualny demontaż. Wybierany jest również ze względu na niski koszt tego typu rolet. Osprzęt rolety może być biały lub brązowy.

  W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju rolety typu dzień-noc. Ten system może być zastosowany w wielu typach rolet, nawet rolet wolnowiszących, które przeznaczone są głównie do dużej wielkości okien, ale także do wcześniej wymienionych. Kolory osprzętu i ich wybór mogą się różnić zależnie od rodzaju montażu, na jaki się Państwo zdecydują. Z tego powodu jeszcze przed ostateczną decyzją zachęcamy do kontaktu. Oferujemy Państwu darmowy pomiar i konsultacje na terenie Krakowa.