Co je wyróżnia

 • Niepowtarzalny styl
 • Solidne wykonanie
 • Nowoczesny wygląd
 • Zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi
 • Zapewniają poczucie prywatności
 • Produkt ekologiczny
 • Dopasowane na wymiar

Charakterystyka żaluzji bambusowych

Żaluzje bambusowe to nowoczesne osłony okienne. Są bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążają okna. Poza tym są łatwiejsze w sterowaniu niż żaluzje drewniane. Zapewniają poczucie prywatności, jednocześnie stanowiąc niezwykłą dekorację wnętrza. Jest to produkt wysoce ekologiczny, więc dobrze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Z uwagi na delikatną strukturę rolety, zalecane jest montowanie jej wewnątrz budynku. Występują w dwóch szerokościach: 25mm i 50mm. Rolety bambusowe posiadają dwa rodzaje drabinki: taśmowa oraz sznurkowa.

Sposób montażu

Rolety wykonane z bambusa montowane są podobnie jak pozostałe typy rolet. Można wybrać jeden z pięciu możliwości montażu:

 • W świetle szyby (żaluzje o szerokości 25mm)
 • Na oknie (żaluzje o szerokości 25mm)
 • Na ramie okiennej (żaluzje o szerokości 25mm)
 • Na ścianie (żaluzje o szerokości 50mm)
 • Na suficie (żaluzje o szerokości 50mm)

Sposób montażu zależy od naszych upodobań. Jeśli nie wiesz, które miejsce będzie najbardziej odpowiednie, możesz poradzić się naszych fachowców. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z montażem i nie tylko.

Kolorystyka

Lamele bambusowe wykonane są ze sprasowanej trawy bambusowej, co nadaje im nieco egzotyczny, a zarazem niepowtarzalny wygląd. Żaluzje wykonane z bambusa są zdecydowanie cieńsze od tych z drewna. Także po zwinięciu rolety do góry widać wyraźnie, że zajmują mniej miejsca.

Kształty i wymiary

Wszystkie nasze rolety wykonujemy na indywidualne zamówienie, dlatego ważne jest podanie dokładnych wymiarów. W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z naszym biurem, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Czyszczenie

Rolety wykonane z bambusa należy czyścić ze szczególną starannością. Specyficzny materiał, jakim jest bambus, wymaga zachowania wszelkich środków ostrożności. W celu czyszczenia rolety należy unikać silnych detergentów, które mogą uszkodzić delikatną strukturę materiału. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się sucha szmatka lub specjalna miotełka do kurzu. Warto pamiętać, aby żaluzje miały jak najmniejszy kontakt z wodą. W innym wypadku wilgoć może spowodować odkształcenia i roleta nie będzie działała prawidłowo.

Sterowanie

Rolety bambusowe nie różnią się sposobem sterowania od pozostałych rodzajów osłon okiennych. Można nimi sterować na dwa sposoby:

 • Automatycznie
 • Ręcznie

Zastosowanie żaluzji bambusowych

Rolety bambusowe doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Nadadzą się do kuchni, sypialni, pokoju dla gości czy biura. Dopasują się do każdego stylu i nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Idealnie będą pasować zarówno do salonu, jak i do pomieszczeń łazienkowych. W przypadku tych przestrzeni należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby była ona dobrze wentylowana. Bambus posiada lepszą odporność na wodę niż drewno, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zamontować je właśnie w łazience.

Rolety bambusowe z pewnością dobrze sprawdzą się w gabinetach kosmetycznych, salonach urody czy gabinetach SPA.

Poza tym co niezwykle ważne, rolety bambusowe należy montować wewnątrz budynku z uwagi na to, że nie są odporne na silniejsze czynniki atmosferyczne.

W jakich dzielnicach Krakowa działamy

Kraków Nowa Huta, Kraków Podgórze, Kraków Krowodrza, Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki, Bieżanów, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławice, Podgórze Duchackie

Pozostałe informacje

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były funkcjonalne i odpowiednio zabezpieczały przed promieniami słonecznymi. Żaluzje bambusowe oraz wszystkie pozostałe wykonujemy na indywidualne zamówienie, dlatego jesteśmy w stanie przygotować żaluzje na każdy wymiar, mając na uwadze wszystkie najdrobniejsze szczegóły.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy jakiekolwiek wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie lub do napisania wiadomości pod adres: rolety@najtanszewewszechswiecie.pl