Folie okienne

Folie okienne pozwalają chronić pomieszczenie przed nadmierną ilością niechcianych promieni słonecznych, nie rezygnując z widoku za oknem. Folie naklejane są bezpośrednio na okno, co stanowi wyjątkowo dogodne rozwiązanie. Nie musimy operować osłonami okiennymi, a przy tym nie musimy mierzyć się z wysokimi temperaturami w mieszkaniu, nawet w trakcie upalnych okresów.

Niektóre z folii, które Państwu oferujemy, posiadają także funkcje podnoszące poziom bezpieczeństwa, są to folie zabezpieczające przed włamaniem. Nie chronią one przed najściem włamywaczy, ale przy próbie zbicie okna, trzymają szkło w pozycji, niekiedy całkowicie zapobiegając nawet jego rozbiciu. Aby nazwać je foliami antywłamaniowymi, muszą przejść dodatkowe atesty, co pozwala zastosować je właśnie w tym celu.

Inną możliwością są także folie posiadające dekoracyjne wzory, nadające pomieszczeniom wyrazu, chroniąc jednocześnie przed nasłonecznieniem oraz wścibskim okiem sąsiadów.

Wśród naszej oferty znajdą Państwo folie:

 • ochronne lub antywłamaniowe;
 • refleksyjne oraz nierefleksyjne;
 • standardowe przeciwsłoneczne;
 • przeciw promieniom UV;
 • ozdobne (matowe, wzorzyste, lustra weneckie)

Zapraszamy do kontaktu

Umów się na bezpłatny pomiar

Kontakt

Kontakt

Napisz do nas

Na wszystkie wiadomości odpisujemy w przeciągu 24 godzin, w dni robocze

  Folie okienne to doskonały sposób na ochronę przed promieniami słonecznymi dla osób, które chcą zasłonić okno nie tracąc równocześnie widoku za nim. Osłona w postaci folii naklejanych na okno jest wygodnym rozwiązaniem ponieważ w upalne dni tworzą wewnątrz mieszkania chłodny klimat. W zimowe dni natomiast mogą stanowić izolację dzięki której zyskamy kilka stopni ciepła w naszym domu.

  Dodatkowo folie okienne mogą stanowić zabezpieczenie przed włamaniem. Po doborze i montażu produktu o odpowiedniej grubości ochroni nas przed zbiciem szyby w naszym oknie. Folie okienne posiadają wszystkie niezbędne atesty pozwalające bezproblemowe wykorzystanie ich w Państwa oknach.

  Oferujemy również folie okienne z dekoracyjnymi wzorkami, które będą nie tylko chronić nas przed słońcem ale nadadzą wnętrzu charakteru.

  W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • folie ochronne i antywłamaniowe
  • folie przeciwsłoneczne
  • refleksyjne
  • nierefleksyjne
  • blokujące promieniowanie UV
  • folie matowe i dekoracyjne / lustro weneckie.

  Folie matowe

  Folie matowe to jeden z bardziej klasycznych typów folii stosowanych na okna. Zapewniają wysoki poziom prywatności, dzięki czemu idealnie nadają się do stosowania w pomieszczeniach, w których zależy nam na niej szczególnie. Może to być gabinet lekarski, salony masażu, czy okna łazienkowe. Zastosowanie ich pozwoli na cieszenie się światłem dziennym, przy jednoczesnej pewności, że blokujemy widok z zewnątrz. Jest to więc dobre rozwiązanie na zastosowanie dużej wielkości okien w tak nietypowym pomieszczeniu, jak łazienka.

  Folie matowe nie niszczą się szybko pod wpływem promieniowa UV. Dzięki temu raz zainstalowane mogą służyć nam na dłużej. Wyraźnie widoczna jest również dużo lepsza jakość niż popularne produkty, dostępne w sieciówkach.

  Folie przeciwsłoneczne

  Folie przeciwsłoneczne stosowane są głównie jako ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń oraz przed nasłonecznieniem. Posiada lustrzaną powierzchnię, która tak jak każde lustro, odbija światło. Taka funkcja tego rodzaju folii pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu, czy biurze. Przegrzane pomieszczenia negatywnie wpływają na koncentrację oraz poprawne działanie organizmu. Ochrona cieplna pozwoli na ograniczenie używania klimatyzacji, co oznacza również mniejsze rachunki za prąd.

  Produkty chroniące okna, które odznaczają się wysoką jakością, mogą blokować promienie UV aż do 99%. Takie promieniowanie może szkodliwie wpływać na meble, powodując ich blaknięcie, ale też na wiele innych rzeczy w pomieszczeniu. Blokowanie tego promieniowanie służy więc nie tylko naszemu zdrowiu, ale także dłuższemu użytkowaniu elementów naszego wyposażenia.

  Folie dekoracyjne

  Wspomniana już folia matowa może służyć również jako folia dekoracyjna. Ten rodzaj folii, jak sama nazwa wskazuje, jest głównie stosowana ze względów estetycznych oraz przeznaczona jest głównie do użytku wewnętrznego. Świetnie nadaje się jako odmiana pomieszczenia oraz do nadania mu wyjątkowego charakteru. Jest to możliwe dzięki różnych wzorach folii. Dodatkowo uwydatnia szklane przegrody, czy szklane drzwi, co dodatkowo zapewnia klientom komfort.

  Folie dekoracyjne pomogą także w zachowaniu prywatności, np. w gabinetach stomatologicznych, pozwalając na uzyskanie nowoczesnego wyglądu, dzięki szklanym ścianom. Wpadające do pomieszczeń światło nie jest również całkowicie blokowane.

  Folie blokujące promieniowanie UV

  Folie blokujące promienie UV to ten sam produkt, co folie przeciwsłoneczne? Mogłoby się tak wydawać. Folie przeciwsłoneczne posiadają lustrzaną powierzchnię, natomiast folie blokujące promieniowanie UV są przezroczyste. Dzięki temu mogą zapewnić skuteczną ochronę (aż do 99%), nie blokując widoku za szybą.

  Ten rodzaj folii świetnie nadaje się na witryny sklepowe, które wystawione na działanie słońca, mogą prowadzić do uszkadzania przedmiotów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku produktów ekskluzywnych, czy rzadkich, ale nie tylko. Folia, blokując promieniowanie UV, przyczynia się do wydłużenia życia towarów.

  Folie ochronne

  Ochrona przed czym? Folia ochronna stosowana jest jako ochrona przed ryzykiem odpryskowym w momencie uszkodzenia powierzchni szklanej. Ma to znaczenie szczególnie w wypadku pomieszczeń użytku publicznego, w których dużą rolę odgrywają dzieci. Wzmocnienie szyby może wspomóc zmniejszenie ryzyka poniesienia przez dziecko obrażeń, ponieważ folia blokuje odłamki szkła przed ich rozpadnięciem się.

  Folia ochronna nie działa jako ochrona przed światłem, ponieważ jej przepuszczalność jest wysoka. Blokuje jednak niechciane promienie UV.

  Folie antywłamaniowe

  Folie antywłamaniowe to rodzaj folii, która znacznie wzmacnia powierzchnie szklane. Dzięki temu ich rozbicie wymaga użycia większej ilości siły, a co za tym idzie, także czasu. Te dwa czynniki mogą w efekcie zniechęcić włamywaczy przed ostatecznym włamaniem się do domu.

  Niestety folia antywłamaniowa nie zabezpiecza całkowicie przed wybiciem szyby. Jest to nadal możliwe. Folia zabezpiecza jednak szkło przed rozpadnięciem się drobne kawałki, trzyma je w miejscu, tym samym utrudniając włamywaczowi jego pracę. Kupuje nam to czas na odpowiednią reakcję na włamanie. Dodatkową zaletą jest również zmniejszenie kosztów ubezpieczenia mieszkania z powodu podjętych środków ochrony, która może być uznana przez wielu ubezpieczycieli.

  Folia antywłamaniowa jest elastyczna i wytrzymała. Folia poliestrowa wzmacnia powierzchnię szklaną, aby była odporna na wstrząsy i uderzenia. Chroni także przed promieniami słonecznymi, a tym samym przed przegrzewaniem się mieszkania.

  Czy folie antywłamaniowe to ten sam produkt, co folie ochronne? Te pierwsze są znacznie wytrzymalsze na różnego rodzaju uderzenia, dzięki czemu znacznie wzmacniają szkło. Podobnie jak folie ochronne, trzymają rozbite szkło, zapobiegając jego całkowitemu rozbiciu. Dzięki temu ich całkowite rozbicie nie następuje automatycznie i wymaga większej ilości czasu.