Specjalnie dla odbiorców naszych rolet, markiz i żaluzji: zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z mulitagentem ubezpieczeniowym z Multiagencji Centrum w Dobrej. Opowie dlaczego warto korzystać z porad multiagenta ubezpieczeniowego, jak skutecznie ubezpieczyć mieszkanie lub dom oraz w jaki sposób nasi klienci mogą uzyskać dodatkowe zniżki na ubezpieczenie nieruchomości.

RB (redaktor bloga) – Dzień dobry Pani Anno! Jak długo zajmuje się Pani ubezpieczeniami majątkowymi? I czym różni się multiagent ubezpieczeniowy od powiedzmy „zwykłego” agenta ubezpieczeniowego?

MU (multiagent ubezpieczeniowy) – Dzień dobry! Przede wszystkim dziękuję za zaproszenie! Chętnie opowiem o ubezpieczeniach. Pracuję w tej branży od ponad 7 lat. Jestem multiagentem ubezpieczeniowym, to znaczy reprezentuję kilka, a nawet kilkanaście firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu moi klienci mogą porównywać oferty różnych Ubezpieczycieli i wybierać najkorzystniejszą dla nich opcję. Agent posiadający uprawnienia tylko jednego zakładu ubezpieczeń będzie zachwalał swój produkt, który niestety nie zawsze najlepiej odpowie potrzebom klienta. Poza tym nie ma innych różnić między multiagentem a agentem ubezpieczeniowym.

RB Wspomniała Pani o posiadanych uprawnieniach. Czy trzeba zdawać jakieś egzaminy, żeby zostać multiagentem ubezpieczeniowym?

MU – Tak, owszem! Agentem/multiagentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, która posiada pełną zdolność do czynności cywilno – prawnych, nie została skazana prawomocnym wyrokiem sądowym za np przestępstwa skarbowe oraz zdać państwowy egzamin, który przeprowadza zakład ubezpieczeń zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Finansów. Co roku musimy także spędzić określoną liczbę godzin na szkoleniach zawodowych.

RBok! To przejdźmy teraz do ubezpieczenia domu. Od czego zacząć, żeby później w razie np. pożaru czy kradzieży nie mieć problemu z odszkodowaniem?

MU – Na początek należy dobrze zastanowić się nad sumami ubezpieczeń poszczególnych przedmiotów, czyli samej nieruchomości (murów), wyposażenia i innych ruchomości znajdujących się wewnątrz, w tym także w piwnicy. Wspomnę, że można ubezpieczyć również inne budowle znajdujące się na posesji, jak np. garaże, wiaty, a nawet murowane grille itp. I jeszcze jedna ważna informacja: to my jako Ubezpieczający określamy poszczególne sumy. Chodzi o to, że w razie wystąpienia szkody, nie dostaniemy więcej niż straciliśmy, ale jeśli nie doszacujemy wartości, to możemy dostać za mało, żeby naprawić zniszczenia. Zawsze jednak możesz poprosić o dodatkowe wskazówki swojego agenta ubezpieczeniowego.

RBŚwietnie! O czym jeszcze musimy pamiętać?

MU – Definicje w ogólnych warunkach ubezpieczenia poszczególnych firm ubezpieczeniowych mogą się od siebie znacznie różnić. Warto zadawać swojemu agentowi szczegółowe i konkretne pytania. Na przykład zewnętrze rolety, pergole czy markizy w jednej firmie ubezpieczeniowej będą automatycznie w definicji domu, a w innych już nie i aby były objęte ochroną ubezpieczeniową musimy podać ich wartość jako zewnętrznych elementów stałych. Tak jak wspomniałam wcześniej, właściwe określenie poszczególnych sum ubezpieczenia, będzie gwarancją otrzymania odszkodowania pozwalającego na przywrócenie stanu naszej nieruchomości sprzed wystąpienia szkody.

RBA od jakich szkód możemy ubezpieczyć nieruchomość?

MU – Ogólnie możemy powiedzieć, że od szkód spowodowanych przez zdarzenia losowe oraz od kradzieży. Do zdarzeń losowych zaliczamy: pożar, grad, lawiny, trzęsienia ziemi, powodzie, zalania itp. Przez kradzież rozumiemy także rabunek oraz wandalizm, czyli zniszczenie, uszkodzenie mienia. Są też na rynku dostępne opcje ubezpieczenia nieruchomości „od wszystkich ryzyk”.  Jednak w każdym przypadku, warto sprawdzić także tak zwane „wyłączenia odpowiedzialności”, czyli takie sytuacje za które Ubezpieczyciel nam nie zapłaci.

RBTo proszę nam jeszcze powiedzieć jak uzyskać te dodatkowe zniżki?

MU – Każdy multiagent na pewno powie o aktualnych promocjach i zniżkach.  Ale warto się pochwalić, jeśli na przykład posiadamy zewnętrzne rolety z odpowiednimi atestami, ponieważ otrzymamy dzięki temu dodatkowe zniżki za zabezpieczenia przeciwkradzieżowe.

RBDziękuję za podpowiedzi i dziękuję za rozmowę.

MU – Również dziękuję.

Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności.

aa