Plisy

Plisy to wyjątkowy rodzaj osłon okiennych, które nie znajdują sobie równych. Przez wiele osób cenione ze względu na efekt, jaki dają, ale także skuteczność w ochronie przed słońcem. Dzięki swojej uniwersalności nadaje się do zastosowania nawet w najbardziej wymagających wnętrzach i rodzajach okien.

Plisa to materiał rolety, który składa się w harmonijkę. Przewagą, jaką mają nad innymi osłonami, jest możliwość suwania od dołu rolety oraz od góry. Pozwala to precyzyjną kontrolę nad światłem, które wpada do pomieszczenia, ale także chroni prywatność przed sąsiadami. Szczególnie w wypadku nowoczesnych pomieszczeń, w których nie ma firanek, ale także tam, gdzie chcemy zadbać o zupełną pewność prywatności.

Plisy, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie, nie są zupełnie zaciemniające światło. Zależnie od ulokowania plisy, mogą zostawić odkryte miejsca szyby, przez które wkradają się promienie słoneczne.

Montaż plis może być zupełnie bezinwazyjny, dzięki zastosowaniu zaczepów lub inwazyjny przez stałe wkręty.

Posiadamy wiele tkanin oraz materiałów, wśród których z pewnością znajdą Państwo coś dla siebie. Oferujemy także kilka opcji kolorystycznych osprzętu plisy.

Operować naszą plisą można dzięki sznurkowi lub elastycznym uchwytom.

Zapraszamy do kontaktu

Umów się na bezpłatny pomiar

Kontakt

Kontakt

Napisz do nas

Na wszystkie wiadomości odpisujemy w przeciągu 24 godzin, w dni robocze

  Najpopularniejszy rodzaj rolet lub żaluzji, niezależnie od tego, jak je nazwać, już od dłuższego czasu gości w wielu mieszkaniach w Polsce. Rolety plisowane to hit wielu sezonów i jedne z najczęściej wyszukiwanych osłon okiennych w ostatnich latach. Ze względu na wiele zalet, jakie posiadają, wpasowują się w wiele wnętrz. Czym w rzeczywistości jest plisa?

  Plisa to pofałdowana tkanina stanowiąca efektywną oraz efektowną osłonę okna. Znajduje ona swoje zastosowanie jako zamiennik żaluzji poziomej, a harmonijkowa plisa może być zainstalowana na każdym, nawet najbardziej wymyślnym kształcie okna. To, co odróżnia plisę od standardowych żaluzji i rolet, to fakt, że mogą być one zsuwane zarówno od dołu jak i od góry. To istotna zaleta, ponieważ jednocześnie można osłonić się przed słońcem oraz przed oczami sąsiadów lub osób przechodzących ulicą. Plisy doskonale zatem sprawdzają się w pomieszczeniach mieszczących się na parterze lub niewysokich piętrach.

  Oferowane przez nas tanie plisy nie blokują jednak promieni słonecznych całkowicie, gdyż na górze pozostaje przestrzeń, przez którą światło może dostać się do pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z dużą kontrolą regulować ilość światła, które wpada do domu. Nawigując przy tym roletą zależnie od pory dnia i wysokości słońca. W przypadku osłony przed przechodniami, szczególnie w porze wieczornej, możemy je całkowicie zasłonić, blokując całkowicie okno.

  Plisy mogą być zainstalowane za pomocą wkrętów na stałe lub w sposób bezinwazyjny – przy użyciu zaczepów. Dzięki zamontowaniu na stałe mamy zupełną pewność, że rolety pozostaną na swoim miejscu. Sposób bezinwazyjny idealnie wpasowuje się w wynajmowane pomieszczenia i takie, które wiemy, że w niedalekim czasie możemy zmienić. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wpływamy na konstrukcję okna i nie pozostawimy otworów montażowych, przy czym każdy poradzi sobie z samodzielnym demontażem rolety.

  Bogaty wybór różnokolorowych tkanin oraz profili pozwala dopasować plisę do niemal każdego pomieszczenia, oraz okna. Dodatkowo idealnie uzupełniają najbardziej minimalistyczne wnętrza, ale też takie, które odznaczają się bardzo wyrazistym charakterem. Wszystko dzięki neutralnej budowie, która przy całkowitym złożeniu, nie rzuca się w oczy. Dzięki temu cieszy się dużym zainteresowaniem nawet w tak wymagających wnętrzach, jakim są nowoczesne pomieszczenia.

  Produkt z naszego asortymentu obsługiwany może być przy użyciu sznurka lub elastycznych uchwytów. Sznurek jest często wybierany przez osoby, które cenią sobie klasyczne i dobrze znane rozwiązania standardowych rolet okiennych. Rozwiązania, które towarzyszą osłonom na okna już od jakiegoś czasu, dzięki czemu nawet najnowsze trendy i mechanizmy nie wydają się takie obce. Elastyczne uchwyty to jednak najczęściej wybierana możliwość regulacji plisami. Ich obsługa jest naprawdę prosta, a sam uchwyt i system blokowania utrzymuje roletę w wyznaczonym miejscu. Dzięki temu mamy pewność, że nie osunie się ona w najbardziej nieodpowiednim czasie. Cały osprzęt plis możemy dobrać do stolarki okiennej. W taki sposób zastosowana plisa będzie sprawiała wrażenie spójności z całym oknem.

  Tanie plisy, które oferujemy naszym klientom zamontować można tuż przy szybie (między listwami szybowymi), przez co stają się one integralną częścią okna i nie utrudniają one jego otwierania. Ten montaż nie tworzy szczeliny pomiędzy oknem a roletą, przez którą niestety wpadałoby słońce. Tak bliski kontakt tkaniny z szybą okna jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

  Tanie rolety plisowane nie oznaczają najniższej jakości! Dokładamy starań, aby nasze produkty służyły klientom dłużej niż zaledwie kilka miesięcy. Czas użytkowania, ale również wysoki komfort to wartości, które chcemy zapewniać.

  Tkaniny

  Niektóre tkaniny stosowane przez nas możemy umyć w temperaturze maksymalnej 30 stopni. Po demontażu rolet możemy wymyć je pod prysznicem, bez obawy o ewentualne uszkodzenie. Takiej możliwości nie mają niektóre tkaniny ze względu na ich delikatną strukturę. Dlatego jeszcze przy wyborze odpowiednich osłon okiennych musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane będą plisy.

  Kolor rolet plisowanych to kolejna zaleta zastosowania tego rodzaju osłony, ponieważ możemy je dobrać do wystroju naszego mieszkania. Szereg materiałów, kolorów i dodatkowych funkcji, które mogą spełniać to powody, dla których wiele osób decyduje się właśnie na nie. Jakie dodatkowe funkcje mogłaby spełniać plisa?

  Roleta plisowana może zostać wykonana z materiału, który dodatkowo zapewnia blokowanie promieni słonecznych, czyli tzw. plisy zaciemniające. Sposób montażu, czyli bliski kontakt tkaniny z szybą i brak szczelin, przez które wpadałoby światło, pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczenia bez efektu ciężkości, jakie mogłyby powodować klasyczne zasłony. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym światło lamp ulicznych przeszkadza w pełnym zrelaksowaniu się lub wśród osób, które pracują na nocne zmiany, a dni przeznaczają na sen. Zaciemnienie pomieszczenia w ciągu dnia może okazać się prawdziwym wyzwaniem, ale nie z naszymi produktami.

  Jak zdecydować, który rozmiar plis zastosować?

  Niezbędne będzie wymierzenie szerokości szyby okiennej oraz listew przy szybie.  Należy również odjąć 2 do 4 milimetrów od najmniejszej wartości. Kolejnym krokiem jest wymierzenie wysokości szyby i jej listew.