Dobranie odpowiednich rolet to zadanie, przed jakim stajemy w różnych momentach dorosłego życia. Nowo kupione mieszkanie, wynajem nowego mieszkania czy generalny remont. Dopasowanie odpowiednich osłon okiennych może stanowić dla niektórych wyzwanie. Jakie rolety wybrać do okien plastikowych?

 

Rolety klasyczne

Rolety klasyczne należą do najczęściej wybieranych i najbardziej rozpoznawalnych rodzajów rolet. Wyróżniają się nie tylko prostym wykończeniem, ale także szeroką gamą kolorystyczną.  Osprzęt rolety można dobrać do rodzaju i koloru okien. Jednym z coraz popularniejszych trendów jest montaż brązowych ram okiennych. Nie jest on jednak najłatwiejszy w aranżacji, dlatego możliwość dopasowania osprzętu i koloru rolety klasycznej są dużą zaletą.

 

Rolety klasyczne świetnie sprawdzają się w odgradzaniu przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, szczególnie w porze wieczornej. Odpowiedni kolor rolety sprawi także zaciemnienie pomieszczenia nawet w wyjątkowo słoneczny dzień.

Montaż rolet klasycznych może być bezinwazyjny, co nie zniszczy okien plastikowych.

 

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc to godny następca klasycznych żaluzji, bo pozwala na dużą kontrolę nad ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Budowa rolet dzień i noc to mijające się nawzajem pasy materiału typu „noc” (klasyczny materiał roletowy) oraz typu „dzień” (materiał firankowy). Taki mechanizm pozwala na  szczególnie precyzyjną kontrolę nad światłem. Opcja „dzień” może oznaczać dla niektórych rezygnację z klasycznych firanek, bez strachu przed podglądaniem przez innych w ciągu dnia.

 

Rolety dzień noc to dobre rozwiązanie w przypadku nawet najbardziej wymagającego wystroju jak na przykład minimalistyczny. Dobrze wpasowuje się w każdy kolor ramy okiennej, szczególnie że jej osprzęt posiada więcej niż jeden wariant kolorystyczny. Natomiast zamontowanie kasety maskującej belkę z materiałem doda rolecie eleganckiego wykończenia. Istnieje możliwość montażu bezinwazyjnego.

 

Rolety plisowane

Rolety plisowane to typ rolet, który długo nie odejdzie w zapomnienie. Nietypowy kształt i działanie kupiło już serca wielu naszych klientów, co przełożyło się na ich sprzedaż. Montaż rolety i jej mechanizm opiera się o ramę okna. Cały materiał składa się w harmonijkę i rozkłada na długość okna, zarówno do dołu, jak i do góry okna. To umożliwia komfort z jedynie częściowego zasłonięcia okna, a tym samym wpuszczanie do pomieszczenia większej ilości światła bez obaw przed podglądaniem z zewnątrz.

Rolety plisowane pasują do każdego rodzaju okien plastikowych. Po złożeniu rolety zajmuje ona niewiele miejsca. Instalacja natomiast może przebiegać bezinwazyjnie, nie pozostawiając na ramach okien żadnych dziur montażowych. Poza tym dobór odpowiedniego wzoru i materiału plisów może także znacznie zaciemnić pomieszczenie.

 

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to wyjątkowy rodzaj osłon okiennych. Wśród tej listy wyróżnia je między innymi sposób montażu. Nie są instalowane na ramie okna, co sprawia, że nie musimy obawiać się o uszkodzenie okien plastikowych. Przy tym wyglądają bardzo szykownie i gustownie, a przekrój materiałów i kolorów pozwala na dopasowanie rolet do panującego już wystroju. Dobór delikatniejszego materiału sprawia, że odnajdują się one także w bardziej wymagających aranżacji wnętrz.

Rolety rzymskie wyróżniają się także możliwością swobodnego prania tkaniny rolety, o ile nie materiał nie posiada indywidualnych wskazań. Z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Niektóre mechanizmu umożliwiają także wymianę materiału na inny, a tym samym cieszyć się rozwiązaniem rolety w różnych wariantach.

Okna plastikowe a rolety

Szukając odpowiednich rolet na okno plastikowe, wiele osób bierze pod uwagę bezinwazyjny montaż, który pozwala nie niszczyć okna. Cała roleta opiera się na specjalnych i wytrzymałych hakach, umieszczanych na skrzydle okna. Haki montażowe nie utrudniają zamykania okna ani nie
są zagrożeniem, że roleta spadnie z okna, jak niektórzy mogą sądzić. Ich instalacja jest wyjątkowo prosta, co dodatkowo sprawia, że nie musimy obowiązkowo korzystać z pomocy osób, które bardziej się na tym znają. 

Pominięcie przy montażu ramy okiennej, jak to jest między innymi w przypadku rolet rzymskich, czy nawet wolnowiszących, sprawia, że tym bardziej nie musimy martwić się o uszkodzenie plastiku. Umieszczenie rolety nad oknem może niektórym sprawiać trudności przy otwieraniu okien, szczególnie jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo szerokim skrzydłem okiennym. W takim wypadku warto skorzystać z darmowych konsultacji, które pomogą dobrać odpowiednie osłony okienne.

 

Lista rodzajów rolet, które pasują do okien plastikowych, zdaje się wystarczająca, aby każdy znalazł wśród nich coś dla siebie. Wykończenie rolet, czy jak brzmi fachowa nazwa, osprzęt rolety można spróbować dobrać pod kolor wybranych ram okiennych. Niektóre modele posiadają więcej niż jeden wariant kolorystyczny tych elementów. Dzięki temu trudne w aranżacji brązowe oraz drewnopodobne ramy nie będą stanowić już większego wyzwania.

Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności.

aa