Urządzamy pokój dla nastolatka. Każdy rodzic przyzna, że projektowanie lub dekorowanie pokoju dla nastolatka stanowi nie lada wyzwanie. Dlaczego aranżacja tego wnętrza nie należy do najłatwiejszych? Dzieje się tak, ponieważ zarówno gust jak i upodobania nastolatka zmieniają się niemal każdego miesiąca i czasami trudno nadążyć, co aktualnie jest u niego na topie. Poza tym taki pokój pełni przecież wiele funkcji. Oprócz miejsca do odpoczynku jest dla dorastającego dziecka także centrum do zabawy, miejscem nauki oraz salonem dla przyjaciół. 

Nie da się ukryć, że każdy nastolatek chciałby posiadać przestrzeń dopasowaną pod swoim kątem i móc wyrazić w niej swoją osobowość. Dobrym pomysłem z pewnością będzie umieszczenie w pokoju uniwersalnych elementów, które będą pasować do wielu aranżacji. Warto wydzielić także osobne strefy i odpowiednio je umeblować, a wszelkie zmiany wprowadzać za pomocą dodatków. 

Miejsce do nauki

Przestrzeń do nauki w pokoju nastolatka to niezwykle ważne miejsce. Rodzice powinno starannie zadbać o to, aby było ono przede wszystkim wygodne, ale też funkcjonalne. Zarówno w kąciku do nauki, jak i w całym pokoju, idealnie sprawdzą się regulowane meble, które mogą rosnąć razem z dzieckiem.

Istotną rolę we wnętrzach odgrywa także oświetlenie. Dobrze jest, gdy biurko nastolatka znajduje się przy oknie. Z drugiej jednak strony, zbyt mocne promienie słoneczne, wpadające do pokoju w ciągu dnia, mogą utrudniać dziecku skupienie się na nauce oraz powodować zbytnie przegrzanie pokoju. Jest na to jednak skuteczne rozwiązanie, a mianowicie zamontowanie osłon okiennych. Jakie rolety sprawdzą się w pokoju nastolatka? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. 

Roleta dzień – noc

Rolety dzień – noc to bardzo praktyczna metoda na ochronę pomieszczenia przed słońcem. Jakie są zalety tej osłony okiennej? 

Po pierwsze roleta dzień – noc zapewnia duże poczucie prywatności, jednocześnie dziecko może obserwować to, co dzieje się poza domem. Zastosowanie tego typu rolety w pokoju nastolatka pozwala całkowicie zrezygnować z montażu firanek, które w przypadku młodego alergika, mogą być dodatkowym siedliskiem kurzu. 

Inną istotną cechą rolet dzień – noc jest fakt, że poprzez odpowiednie ustawienie poziomych pasów, można całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Niektóre dzieci nie mogą zasnąć, ponieważ rozprasza je światło wpadające do pokoju. W przypadku rolet dzień – noc taki problem nas ominie. Z drugiej strony doświadczenie pokazuje, że nastolatki mają problem ze wstawaniem rano. Warto wtedy zdecydować się na taką roletę, która jest cieńsza i przepuszcza więcej światła. 

Folia okienna

Innym rodzajem osłony, która świetnie dopasuje się do wystroju pokoju nastolatka, jest folia okienna. Co je wyróżnia? Folia dobrze ochroni pomieszczenie przed przegrzaniem, jednocześnie dając wgląd w otoczenie. Istotną rzeczą, o której warto pamiętać w przypadku folii, jest to, że niektóre rodzaje folii stanowią swego rodzaju barierę antywłamaniową. Na jakiej zasadzie działają? Okazują się niezwykle pomocne w przypadku wybicia szyby, ponieważ zapobiegają jej całkowitemu rozbiciu. Nastolatek może samodzielnie wybrać wzór folii, który najbardziej przypadnie mu do gustu.  

Miejsce do zabawy 

Tak naprawdę to od wieku dziecka zależy, w jaki sposób urządzona będzie część pokoju przeznaczona do relaksu lub zabawy z przyjaciółmi. Pozwólmy dziecku trochę zaszaleć i skorzystajmy z jego pomysłów na zagospodarowanie tej strefy. Aby spędzanie czasu w pokoju było przyjemnością, warto zadbać o odpowiednie osłony okienne, którą zapobiegną zbytniemu przegrzaniu się pomieszczenia. 

Rolety zewnętrzne

W pokoju nastolatka z pewnością dobrze sprawdzą się rolety zewnętrzne, które umożliwiają całkowite zaciemnienie pokoju. Na przykład wtedy, gdy nastolatek chciałby obejrzeć film z przyjaciółmi, a mocne promienie słoneczne wpadające do pokoju odbijają się od monitora, może skorzystać z opcji zasłonięcia rolet przez system inteligentnego domu.  

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to jedne z tańszych opcji do pokoju dorastającego dziecka. Podczas urządzania przestrzeni dla chłopca, można wybrać odpowiedni wzór lub neutralne kolory. Nastoletnie dziewczynki też znajdą wśród materiałów coś dopasowanego do swojego gustu. Bardzo często pokoje dla nastolatków zlokalizowane są na poddaszu. Zdarza się, że w tych pomieszczeniach montowane są okna o nietypowym rozmiarze lub kształcie. Bez obaw! Wszystkie nasze rolety wykonywane są na wymiar, więc poradzimy sobie z każdym oknem. Roleta zewnętrzna to uniwersalna osłona, która z pewnością posłuży nastolatkowi przez wiele lat. 

Roleta rzymska

Ostatni rodzaj osłony okiennej, który proponujemy do pokoju nastolatka, to roleta rzymska. Co można o niej powiedzieć? Jej niewątpliwym atutem wśród pozostałych rolet jest to, że można ją prać w pralce. Taka roleta bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka z alergią na kurz czy roztocza.  Oprócz tego stanowi wspaniałą ozdobę okna i pasuje do każdego stylu. 

Do wyboru jest jeszcze mnóstwo innych opcji, na przykład żaluzje aluminiowe lub drewniane, plisy czy żaluzje zewnętrzne. 

Chętnie pomożemy w wyborze rolety do pokoju nastolatka. 

Zapraszamy do kontaktu.

Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności.

aa